Taisyklės
TRIJŲ BAIGČIŲ PRANAŠUMAS – pasirinkus statyme lažybų įvykio baigties interpretavimo variantą „3 baigčių pranašumas“, po lažybų įvykio baigties prie galutinio rezultato pridedami (jei su „-“ ženklu – atimami) įvarčiai (taškai ir pan.) prie išsirinktos komandos ar kito dalyvio pranašumo.
Jeigu, sudėjus lažybų įvykio rezultatą su pranašumu, lažybų įvykio rezultatas (su pranašumu) yra išsirinktos komandos naudai, tai statymas laikomas laimėtu. Jeigu rezultatas, įvertinus pranašumą, yra priešingos komandos naudai, tai statymas laikomas pralaimėtu. Tuo tarpu, jei įvertinus pranašumą rezultatas tampa lygus– laimi statymai už lygiąsias su pasirinktu pranašumu.
Lažybų įvykio nugalėtojais paskelbus kelis lažybų įvykio dalyvius ar baigtis, laimėjimo suma yra apskaičiuojama, lažybų kortelėje nurodytą lažybų koeficientą padalinant iš nugalėjusių dalyvių arba baigčių skaičiaus. Perskaičiuotas lažybų koeficientas negali būti mažesnis už 1.
Atliekant statymus dėl pelnytų taškų intervalą, baigtys užskaitomos atsižvelgiant į pagrindinio rungtynių laiko rezultatą.
AZIJIETIŠKAS PRANAŠUMAS – tai yra dvigubas „Pranašumo“ pasiūlymas, kai statoma suma yra padalijama į dvi lygias dalis. Pavyzdžiui jei siūlomas „Azijietiškas pranašumas“ (-1.25) ir už šią baigtį statoma 100 eurų, tai skaičiuojama kad 50 eurų statoma už „Pranašumą“ (-1) ir 50 eurų statoma už „Pranašumą“ (-1.5). Kadangi „Azijietiškas pranašumas“ yra dvigubas pasiūlymas, tai ir galutinis laimėjimo koeficientas gali buti mažesnis už 1, o laimėjimo suma mažesnė už statymo sumą. Pavyzdžiui atliktas 100 eurų statymas įvykyje Arsenal – Chelsea už Arsenal komandos „Azijietišką pranašumą“ (-1.25) su koeficientu 1,8 ir rungtynės pasibaigė rezultatu 2:1. Tokiu atveju 50 eurų statymo koeficientas už Arsenal „Pranašumą“ (-1) yra prilyginamas 1, o 50 eurų statymas už Arsenal „Pranašumą“ (-1.5) yra praloštas. Išmokamas laimėjimas yra 50 eurų.
AZIJIETIŠKAS SUMINIS – tai yra dvigubas „Suminio“ pasiūlymas, kai statoma suma yra padalijama į dvi lygias dalis. Pavyzdžiui jei siūlomas „Azijietiškas suminis“ (2.25) ir už šią baigtį statoma 100 eurų, tai skaičiuojama kad 50 eurų statoma už „Suminį“ (2) ir 50 eurų statoma už „Suminį“ (2.5). Kadangi „Azijietiškas suminis“ yra dvigubas pasiūlymas, tai ir galutinis laimėjimo koeficientas gali buti mažesnis už 1, o laimėjimo suma mažesnė už statymo sumą. Pavyzdžiui atliktas 100 eurų statymas įvykyje Arsenal – Chelsea už rungtynių „Azijietišką suminį“ TD (2.25) su koeficientu 1,9 ir rungtynės pasibaigė rezultatu 2:0. Tokiu atveju 50 eurų statymo koeficientas už rungtynių „Suminį“ TD(2) yra prilyginamas 1, o 50 eurų statymas už rungtynių „Suminį“ TD(2.5) yra praloštas. Išmokamas laimėjimas yra 50 eurų.
KREPŠINIS – visos lažybų baigtys krepšinio varžybose nustatomos atsižvelgiant į visą rungtynių laiką (su visais pratęsimais), išskyrus atvejus, kuomet Bendrovė lažybų pasiūloje siūlo lažintis ir dėl lygaus rezultato pasibaigus pagrindiniam rungtynių laikui su prierašu „pagrindinis laikas“ (sutrumpintai „REG“). Tokiu atveju, kai Bendrovė lažybų pasiūloje siūlo lažintis ir dėl lygaus rezultato pasibaigus pagrindiniam rungtynių laikui, pagrindinės lažybų baigtys (1, X, 2, 1X, 2X, 12) šiose rungtynėse nustatomos atsižvelgiant tik į pagrindinį rungtynių laiką, visos kitos lažybų baigtis, įskaitant ir lažybų baigtis dėl statistinių duomenų, nustatomos atsižvelgiant į visą laiką.
Jei komanda gauna techninę pražangą dar neprasidėjus varžyboms (pvz.: sulaužomas lankas prieš varžybas, komanda delsia išeiti į aikštelę, prieš rungtynes įvyksta muštynės ir komandai skiriama techninė pražanga ir pan.), lažybų baigtis „Pirmi pelnys taškus“ lieka galioti.
Atvejais, kuomet žaidžiamas pratęsimas ne dėl lygiųjų krepšinio rungtynėse, o dėl to, jog to reikalauja turnyro reglamentas, baigtys užskaitomos atsižvelgiant į pagrindinio rungtynių laiko rezultatą. Tuo tarpu statymai dėl žaidėjų statistinių rodiklių tokiose rungtynėse, užskaitomi įskaitant ir pratęsimą.
Atvejais, kuomet krepšinio rungtynėse nežaidžiamas pratęsimas, nors rezultatas pasibaigus pagrindiniam laikui būna lygus (draugiškos rungtynės, Eurocup turnyro atkrintamosios varžybos ir pan.) yra užskaitomas rezultatas esantis pasibaigus pagrindiniam rungtynių laikui. Tokiais atvejais statymų ant baigčių 1 ir 2 (galutinis rungtynių nugalėtojas) koeficientai yra prilyginami 1. Visos kitos baigtys lieka galioti.
Krepšinio pasiūloje į antros rungtynių pusės ir ketvirto kėlinio rezultatą nėra įskaičiuojamas pratęsimo rezultatas.
Atliekant statymus dėl pelnytų taškų intervalo, baigtys užskaitomos atsižvelgiant į pagrindinio rungtynių laiko rezultatą.
FUTBOLAS – statymai futbolo susitikimams priimami pagrindiniam rungtynių laikui (90 min. ir teisėjo pridėtas laikas), jeigu pasiūloje nenurodyta kitaip. Pataikius į pranašumą ar suminį rezultatą (total), paprastame statyme koeficientas prilyginamas vienetui (pastatyta suma grąžinama). Kombinacijoje šiam įvykiui pritaikomas koeficientas 1.
Antra geltona kortelė per rungtynes, dėl kurios žaidėjas turi palikti aikštę, lažybų rezultatuose laikoma ir geltona, ir raudona.
Futbolo statymuose „Lyginis/Nelyginis“ – rezultatas 0:0 yra laikomas lyginiu.
„Kuri šalis geriau pasirodys turnyre?“ kriterijų eiliškumas: stadija, vieta grupėje, pelnyti taškai, pelnytų ir praleistų įvarčių skirtumas, pelnyti įvarčiai.
TENISAS – statymai baigtims pranašumas (handicap) ir suminis rezultatas (total) priimami visam rungtynių laikui. Jei rezultatas yra lygus (įskaitant pranašumą) ar pataikoma į suminį rezultatą (total), statoma suma grąžinama (laimėjimo koeficientas prilyginamas 1). Kombinacijoje šiam įvykiui taip pat priskiriamas koeficientas 1.
Esant komandinėms varžyboms (pvz.: Davis Cup), pakeitus vieną ar kelis dalyvius bet kurioje komandoje dėl bet kokių priežasčių, pradiniai statymai lieka galioti.
Esant porinėms varžyboms, jeigu statant nurodyti konkretūs porų dalyviai, pakeitus nors vieną poros dalyvį, laimėjimo koeficientas prilyginamas 1. Jeigu statant nėra nurodytų konkrečių porų dalyvių, statymai lieka galioti. Jeigu varžybų formatas (dalių kiekis) yra keičiamas, laimėjimo koeficientas visoms tų varžybų baigtims yra prilyginamas 1.
Jei mačas pasibaigia anksčiau laiko dėl vieno iš žaidėjų pirmalaikio pasitraukimo (pavyzdžiui dėl traumos), statymai už mačo nugalėtoją yra anuliuojami, o pinigai lošėjams grąžinami. Statymai už statistinius mačo rodiklius (eisai, dvigubos klaidos, padavimo greitis ir pan.), kurių baigtis nėra aiški (arba, kurių baigtį tiesiogiai įtakojo pirmalaikis žaidėjo pasitraukimas) iki pirmalaikio žaidėjo pasitraukimo yra anuliuojami, o pinigai lošėjams grąžinami. Statymai už statistinius mačo rodiklius (eisai, dvigubos klaidos, padavimo greitis ir pan.), kurių baigtis yra aiški (arba kurių baigčiai pirmalaikis žaidėjo pasitraukimas tiesioginės įtakos neturėjo) iki pirmalaikio žaidėjo pasitraukimo, lieka galioti. Jei žaidėjas, pradėjęs turnyrą, jo eigoje pasitraukia iš tolimesnės kovos dėl traumos ar kitų priežasčių, visi statymai, susiję su žaidėjo pasirodymu turnyre, lieka galioti.
Duomenys apie dangą yra informacinio pobūdžio, todėl pakeitus dangą, visi pradiniai statymai išlieka galioti. Jeigu teniso varžybose vienas iš dalyvių nebaigia žaisti rungtynių, lieka galioti tik sužaistų setų lažybų baigtys, o varžybų nugalėtojo interpretavimo variante laimėjimas išmokamas atsižvelgiant tik į įskaitytą techninę pergalę. Lažybos su kitomis lažybų baigtimis yra anuliuojamos. Jei vienas iš dalyvių nepradėjo žaisti numatyto susitikimo (pvz.: diskvalifikacija, trauma, atsisakymas ar kt.), lažybų koeficientas prilyginamas 1. Visais šiais atvejais statymų su pasirinktais iš lažybų pasiūlos lažybų įvykių baigčių interpretavimo variantais lažybų koeficientas prilyginamas vienetui 1.
LEDO RITULYS – statymai priimami už galutinį rungtynių nugalėtoją (įskaitant pratęsimą ir baudinių seriją rungtynėms pasibaigus lygiosiomis), visam rungtynių laikui (su pratęsimu, neskaitant baudinių rungtynėms pasibaigus lygiosiomis), pagrindiniam rungtynių laikui (60 minučių), jeigu pasiūloje nenurodyta kitaip. Su pranašumu (handicap) ir suminio rezultato (total) statymai priimami tik pagrindiniam rungtynių laikui (60 minučių).
Jei rezultatas yra lygus (įskaitant pranašumą) ar pataikoma į suminį rezultatą, statoma suma grąžinama (laimėjimo koeficientas prilyginamas 1). Kombinacijoje šiam įvykiui taip pat priskiriamas koeficientas 1. Statymai už tikslų rungtynių rezultatą (corect score) galioja pagrindiniam rungtynių laikui (60 minučių). Statistiniai duomenys, pavyzdžiui metimai į vartus, baudos minutės, žaidėjų pelnyti įvarčiai, rezultatyvūs perdavimai, rezultatyvumo balai ir kita, yra skaičiuojami tik pagrindiniam rungtynių laikui (60 minučių).
BEISBOLAS – statymai dėl šių sportinių žaidimų susitikimų baigčių priimami visam rungtynių laikui (įskaitant pratęsimus), jeigu pasiūloje nenurodyta kitaip. Beisbole su pranašumu (handicap) ir suminio rezultato (total) statymai priimami visam rungtynių laikui (įskaitant pratęsimus). Jei rezultatas yra lygus, įskaitant pranašumą (handicap), ar pataikius į suminį rezultatą (total), statoma suma grąžinama (laimėjimo koeficientas prilyginamas 1). Kombinacijoje šiam įvykiui taip pat priskiriamas koeficientas 1.
RANKINIS – remiantis Kinijos rankinio lygos taisyklėmis, rungtynėse vienai iš komandų pirmaujant 15 įvarčių skirtumu, rungtynės yra nutraukiamos ir pergalė užskaitoma pirmaujančiai komandai. Tokios rungtynės yra laikomos įvykusiomis ir visi statymai lieka galioti.
FORMULĖ-1 – gali būti siūlomos spėti tokios lažybų įvykių baigtys: a) „Nugalėtojas“ – laimėtoju pripažįstamas lenktynininkas, užėmęs pirmąją vietą pagal pirminį klasifikacijos protokolą iš karto po lenktynių; b) „Lenktynininko užimta vieta intervale“ (nuo pirmos iki trečios, nuo pirmos iki šeštos ir pan.), kurią konkretus lenktynininkas užims pagal lenktynių protokolą; c) „Kas geriau“ – siūloma rinktis lenktynininką iš dviejų, spėjant, kuris iš jų pasirodys geriau. Geriau pasirodžiusiu laikomas tas, kuris galutinėje klasifikacijoje užėmė aukštesnę vietą.
Jeigu abu lenktynininkai nebaigė distancijos, geriau pasirodžiusiu bus laikomas tas, kuris įveikė daugiau ratų. Jeigu abu lenktynininkai iš lenktynių pasitraukė įveikę vienodą ratų skaičių, laimėjimo koeficientas yra prilyginamas vienetui 1; d) „Atvažiuos – neatvažiuos“ – siūloma spėti, ar lenktynininkas pabaigs lenktynes (įveiks visą distanciją). Lenktynininkas, kuris atsiliko nuo lyderio net ir keliais ratais, bet buvo klasifikuotas, laikomas baigusiu lenktynes; e) „Greičiausias ratas“ – siūloma spėti, kuris iš lenktynininkų greičiausiai įveiks ratą; f) „Safety car“ – siūloma spėti, ar išvažiuos saugumo automobilis, stabdantis lenktynes.
KOVOS MENAI / BOKSAS – nustatant "Raundų suminį mažiau/daugiau", kai siūloma lažintis už pusės raundo suminį, raundas, pasibaigęs anksčiau 1 minutės 29 sekundžių (imtinai) yra vertinamas kaip neįvykęs, o raundas pasibaigęs po 1 minutės ir 30 sekundžių (imtinai) užskaitomas kaip įvykęs.
MMA kovose kai siūloma lažintis už pusės raundo suminį, raundas pasibaigęs anksčiau 2 minutės ir 29 sekundės (imtinai) yra vertinamas kaip neįvykęs, o raundas pasibaigęs po 2 minutės ir 30 sekundžių (imtinai) užskaitomas kaip įvykęs.